Щоденні архіви: 14.08.2021

14 серпня – Медовий Спас

14 серпня розпочинається Успенський піст зі свята Походження (винесення) чесних древ Животворящого Хреста Господнього. Фраза «винесення чесних древ» означає «хресний хід».

Успенський піст — це підготовка православних християн до двох двунадесятих свят: Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.

Успенський піст — найкоротший багатоденний піст у церковному календарі. Він триває всього два тижні, причому починається і закінчується завжди однаково з 14 по 27 серпня.

Як говорить церковний Устав, Успенський піст — такий же суворий, як і Великий. Це означає, що з 14 по 27 серпня православні християни утримуються від м’ясних, молочних, рибних продуктів і від яєць. 19 серпня, на свято Преображення Господня, дозволяється їсти рибу.

Як і у кожен піст, що можна їсти в Успенський піст, а що не можна, має вирішуватися індивідуально – залежно від стану здоров’я, віку, підготовленості конкретної людини. Окремо варто розглянути пісний раціон дітей.

За словами Іоанна Златоуста: «Помиляється той, хто вважає, що піст – лише в утриманні від їжі. Справжній піст – є відсторення від злого, стримування язика, стримання гніву, позбавлення пристрастей, припинення наклепу, брехні, клятвопорушення”

Нехай Господь допоможе пронести цей подвиг посту з користю для душі!